Oznamy

Farské oznamy

• Farské oznamy 23.-29.7.2018 – 16. nedeľa v cezročnom období – „B“ (PDF)
  • Pridané fotogalérie: Ďakovná púť na Staré Hory, Prvé sväté prijímanie, Procesia na Božie Telo, Púť k Božiemu Milosrdenstvu na Horu Butkov
  • Kat. noviny píšu o Topoľčiankach ako o magnete pokoja v blízkosti našej drahej Nebeskej Maminy a o úcte k nej, ktorá našla hlboké vyjadrenie v škapuliari, o zmenách vo Vatikánskych médiách i o tom ako sa robia zázraky nás poučia zbožné uršulínky – Rebrík, Posol, Xaver.
  • V pondelok 23. júla 2018 o 19.00 vystúpi v katedrál sv. Františka Xaverského miešaný vokálny súbor “Malí speváci z Guewenheim” z Alsaska, s duchovnou tvorbou malých a mladých spevákov z Francúzska – info na výveske.
  • V nedeľu 29. júla 2018 pozývame na svätojakubskú púť k sv. Jakubovi s názvom Banskobystrická Kompostela, pri príležitosti 700. výročia posvätenia chrámu sv. Jakuba v Jakube v Banskej Bystrici. Púť sa začne o 9.15 pred katedrálou sv. Františka Xaverského požehnaním pútnikov. Sv. omšu o 11.00 bude v kostole sv. Jakuba celebrovať selčiansky farár a cirkevný historik Gabriel Brendza. Pripravené bude agapé a po ňom aj slávnostný koncert v kostole – info na výveske.
  • Od 1. augusta do 19. septembra 2018 bude v katedrále sv. Františka Xaverského prebiehať už 6. ročník medzinárodného organového festivalu VIVAT VOX ORGANI 2018. Otvárací koncert festivalu v stredu 1. augusta 2018 o 19.30 bude venovaný národnému umelcovi Mikulášovi Schneiderovi Trnavskému, ktorého 60. výročie smrti si tento rok pripomíname – info na výveske.
  • Pre všetkých, zdravotníkov, ich fanúšikov a tých ktorí sa chcú za nich aj za zdravotníctvo modliť máme veľmi peknú modlitbu k sv. lekárom a divotvorcom Kozmovi a Damiánovi
  • Upratovanie kostola v tomto týždni skupina č.5

Juraj Adamkovič, administrátor

Staršie farské oznamy

Predišiel nás do večnosti

So smútkom a nádejou na večný život si Vám dovoľujeme oznámiť, že dňa 8. januára 2018 nás v neskorých večerných hodinách predišiel do večnosti vdp. Daniel Bédi, farár vo farnosti Banská Bystrica – Podlavice. Vdp. Daniel zomrel vo veku 59 rokov a v 19. roku kňazskej služby.