Advent 2013 v Podlaviciach PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Nedeľa, 01 December 2013 18:58

Adventné obdobie sa v našej farnosti

nesie v duchu radosti

Pripravte cestu Pánovi,

vyrovnajte mu chodníky!

A každé telo uvidí jeho spásu.

Prípravný výbor

Majka Gréčová vyzdobuje

adventný veniec

 
Pozvánka na film Priepasť PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Pondelok, 28 Október 2013 20:35

 
55. narodeniny nášho p. farára Daniela Bédiho SF PDF Tlačiť E-mail
Napísal Janka Žabková a celá farská rodina   

Všetko najlepšie alebo Happy birthday to you, otec Daniel!

V mojich spomienkach sa otec Daniel objavuje prvý krát v roku 1991, keď ako mladý človek plný elánu putoval ako vedúci našej skupiny z Muráňa do Levoče. A potom ešte päť ďalších ročníkov. Už vtedy som ho vnímala ako veselého človiečika, ktorý sa vedel postarať o svojich zverencov. V tom čase som ani len netušila, že sa stretneme ešte niekde inde a budeme spolu súčasťou jednej farskej rodiny.
Potom sa mi otec Daniel stratil na dlhší čas z dohľadu aj dosluchu. Bola som prekvapená, keď som sa dozvedela, že otec Kazimír od nás odchádza. Pýtala som sa ho, kto príde namiesto neho. Povedal mi len toľko, že je to pán farár z Uľanky a že sa nám bude páčiť. Aké bolo moje prekvapenie, keď sa objavil človek, ktorého som už roky nevidela. Pamätala som si ho trošičku inak, ale predsa bol rovnaký. Vždy usmievavý, veselý, priateľský.
Od toho momentu, keď sa stal naším duchovným otcom, patrí do našej nie veľkej farskej rodiny. V živote som stretla mnoho kňazov, ktorí mi utkveli v pamäti ako milí a láskaví. Vyrastala som na sásovskom sídlisku u saleziánov, ktorí tiež boli ochotní, ale nepamätám si, že by niektorí z nich vychádzal v takej veľkej miere v ústrety ľuďom z farnosti. Kedykoľvek a čokoľvek potrebujeme, nič nie je problém. Otec Daniel sa k nám správa ako dobrý otec a toto pomenovanie si naozaj zaslúži. Ako v každej rodine aj tu sa nájdu veci, v ktorých nie sme zajedno. Ale všetko sa dá vyriešiť. (A napokon ani tie oznamy už dnes neboli až také dlhé :D)
Je úžasné, že keď sa čo i len na chvíľku pristavíme v kostole alebo sa ideme z deťmi pohrať na farské ihrisko, ak je pán farár doma, vždy sa pristaví. Zaujíma sa o problémy svojich ovečiek, hľadá riešenia a napokon aj rieši. Nikdy neodmietne pozvanie na farské podujatia, venuje sa deťom, mladým, rodinám, starším, jednoducho, stará sa o svoju rodinu. Tak, ako to má byť. Deti ho zbožňujú a on ich má rád. Stará sa o ne ako o svoje a nám mamičkám veľmi pomáha. Jedného dňa, keď som sa s mojimi deťmi pristavila v kostole, bolo na dverách fary napísané: Pre chorobu, prosím, nerušiť! Môj syn s ľútosťou skonštatoval: „A taký dobrý pán farár to bol!“ Myslím, že toto hovorí za všetko a za všetkých. Máme ho radi a vážime si ho ako dobrého otca, pastiera a duchovného vodcu našej farskej rodiny. Dokáže nás spájať a nerozdeľuje, slúži a nepanuje. Ako pokorný Boží služobník. Zaslúži si našu úctu a lásku!

Sme radi, že Vás tu máme, otec Daniel a prajeme Vám ku krásnym narodeninám, nech Pán požehnáva Vás i Vašu prácu, nech Duch Svätý vedie Vaše myšlienky, slová a skutky, nech Vám Panna Mária vyprosuje veľa milostí u svojho Syna a nech ste tu ešte medzi nami veľmi, veľmi dlho!
HAPPY BIRTHDAY, OTEC DANIEL!

 
10. výročie návštevy bl. Jána Pavla II. v Banskej Bystrici PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Utorok, 10 September 2013 17:57
Vo štvrtok 12. septembra 2013, v deň 10. výročia návštevy bl. Jána Pavla II. v Banskej Bystrici a v Badíne, sú veriaci pozvaní na slávnostnú svätú omšu a spomienkové pásmo, s úctivou vďakou za zanechaný duchovný odkaz blahoslave-ného pápeža. Slávnostnú svätú omšu o 18.00 hod. bude celebrovať diecézny biskup Mons. Marián Chovanec v Katedrále sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici.

V Podlaviciach si tiež pripomenieme 10. výročie
posvätenia základného kameňa
kostola Ducha Svätého bl. Jánom Pavlom II.

 

Čo našej rodine priniesla návšteva Jána Pavla II pred 10 rokmi

Návšteva pápeža Jána Pavla II v Banskej Bystrici priniesla do života našej rodiny počas roku 2003 i v ďalších rokoch mnoho požehnania.

Začalo to 30. januára 2003 narodením dcérky Katky ako nášho tretieho dieťatka. (Po nej nasledovala v roku 2007 jej sestrička Mária a v roku 2009 braček Miško.)

Koncom augusta 2003 sme položili základný kameň nášho rodinného domu a 12. septembra 2003 Svätý Otec požehnal základný kameň nášho nového kostola vo Farnosti Sv. Ducha v Podlaviciach. (Náš domček sme kolaudovali koncom augusta 2006 a nový kostol v Podlaviciach-Skubíne bol slávnostne konsekrovaný 28. apríla 2007 – v nasledujúci deň nám pribudla do rodinky Mária.)

Počas návštevy pápeža Jána Pavla II som pôsobil na námestí v Banskej Bystrici ako usporiadateľ. Neskôr v októbri toho istého roka som v našej Farnosti Sv. Ducha prijal sviatosť birmovania. Počas roku 2003 sme zažili aj dve vážne pyleonefritídy našej malej Katky a počúvli sme hlas Jána Pavla II pozývajúceho k pravidelnej modlitbe v rodine. Počas 10 rokov od jeho návštevy sa denne s manželkou v skorých ranných hodinách modlievame spolu celý Svätý ruženec, Korunku Božieho milosrdenstva a Anjel Pána. A často pridávame Litánie k blahoslavenému Jánovi Pavlovi II. Tieto modlitby sú základným kameňom každého nášho nového dňa. Sú i prameňom Božích milostí prúdiacich do nášho manželstva i našej rodiny.

Miroslav Haviar

 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Stránka 10 z 29

Do pozornosti

Dnes

Nahodné obrázky

Karneval2013-002.JPG

Anketa

Niektorej z farských pútí